Tal van zaken kunnen ondernemers zelf tackelen, maar er zijn ook belangen die alleen gezamenlijk succesvol kunnen worden aangepakt. 
Sluit u ook aan bij NVR Banden
 en geniet van de voordelen van het lidmaatschap. Wij geven u graag nadere informatie.

 

  • Netwerken
  • Kennisoverdracht
  • Promotie
  • Lobby & Belangenbehartiging

Informatie

 

Ga naar: 

 

 
 

 

 

 

Minder lasten voor bedrijven

Kleine en middelgrote bedrijven profiteren van de wijzigingen in het jaarrekeningenrecht die op 1 november 2015 ingaan. De geschatte totale jaarlijkse lastenverlichting voor deze bedrijven komt neer op ruim € 300 miljoen. Dit volgt uit een wet van minister Van der Steur (Veiligheid en Justitie) die de Europese richtlijn jaarrekening omzet in Nederlands recht. ‘Goed dat door Europa op deze wijze vorm is gegeven aan lastenverlichting voor het midden- en kleinbedrijf’, aldus de bewindsman.

Doel van de richtlijn is het jaarrekeningenrecht te moderniseren en te vereenvoudigen en de administratieve lasten te verminderen. Zo gaan de grensbedragen omhoog waarmee ondernemingen als ‘klein’ of ‘middelgroot’ worden aangeduid. Dit betekent dat méér bedrijven gebruik kunnen maken van allerlei vrijstellingen. Kleine ondernemingen hoeven bijvoorbeeld alleen een beperkte balans openbaar te maken en zijn vrijgesteld van de accountantscontrole, terwijl middelgrote bedrijven kunnen volstaan met een beperkte balans en winst- en verliesrekening. Ook worden de jaarrekeningregels vereenvoudigd voor zogeheten micro-ondernemingen. Dit is een nieuwe groep bedrijven in het jaarrekeningenrecht. Zij hoeven nog maar een heel beperkte jaarrekening op te stellen.

Lees het volledige nieuwsbericht op de website:


« Terug naar vorige pagina

Contact

 

 


Contact

 

Secretariaat NVR

Tel: 070 - 444 06 90

E-mail

 

Rubber Industrie

 

BEKIJK DE ARBOCATALOGUS


© NVR Sectie Banden 2026