Tal van zaken kunnen ondernemers zelf tackelen, maar er zijn ook belangen die alleen gezamenlijk succesvol kunnen worden aangepakt. 
Sluit u ook aan bij NVR Banden
 en geniet van de voordelen van het lidmaatschap. Wij geven u graag nadere informatie.

 

  • Netwerken
  • Kennisoverdracht
  • Promotie
  • Lobby & Belangenbehartiging

Informatie

 

Ga naar: 

 

 
 

 

 

 

ABN AMRO: Industriƫle productie groeit verder

De industrie staat er goed voor in augustus. Het zomerreces heeft daar geen afbreuk aan gedaan en de marktomstandigheden voor de industrie in Nederland zijn nu gunstiger dan vòòr de zomer. Dit komt vooral doordat de bedrijvigheid in de industrie goed is gebleven. Verschillende indicatoren tonen dit aan. Zo staan de inkoopmanagersindex (PMI) en het producentenvertrouwen beide op een comfortabel hoog niveau. Ook zijn veel ondernemers positief gestemd over het verwachte productieniveau en is een groot deel optimistisch over de orderportefeuille. Vlak voor de zomer waren er nog zorgen over de omzetontwikkeling en de bezettingsgraad, die beide achterbleven. Maar gedurende juli en augustus hebben ook deze twee indicatoren aansluiting gevonden. Dit blijkt uit de ‘Stand van de Industrie’ van ABN AMRO.

De industriële productie in de Nederland houdt zijn stijgende lijn vast. In juni steeg de totale industriële productie met 3,6% op jaarbasis (incl. food). De groei van de totale productie wordt nog steeds gedempt door de afname van de productie in de tabaksindustrie (door de sluiting van sigarettenfabriek Philip Morris). Maar ook de chemische industrie en de textiel-, kleding- & lederindustrie laten nog teleurstellende productiecijfers zien. Hier speelt internationale concurrentiedruk een voorname rol. Daartegenover hebben de hout-, meubel- en transportmiddelenindustrie sterke meewind met dubbele groeicijfers. Voor de totale industrie (excl. food) gaat ABN AMRO uit van een groei van 3% in 2015.

Lees het volledige rapport op:


Exception of type 'System.Web.HttpUnhandledException' was thrown.

Contact

 

 


Contact

 

Secretariaat NVR

Tel: 070 - 444 06 90

E-mail

 

Rubber Industrie

 

BEKIJK DE ARBOCATALOGUS


© NVR Sectie Banden 2026